D.U.K.

Atsakymai į dažniausiai užduodamus klausimus (DUK) padės Jums lengviau ir patogiau orientuotis Be-ribu.lt e-mokymosi platformoje.

1. Kas yra Be-ribu.lt?

Be-ribu.lt tai 2015 metų spalį įkurta Lietuvos e-mokymosi platforma, jungianti nuotolinius kursus siūlančius ekspertus su profesinio ir asmeninio tobulėjimo siekiančiais studentais. Be-ribu.lt įkūrėjas yra Žmogaus teisių stebėjimo institutas.

Daugiau apie platformą galite sužinoti paspaudę Apie mus mygtuką šio puslapio apačioje.

2. Kokius kursus siūlo Be-ribu.lt?

Be-ribu.lt mes siūlome įvairius nuotolinius žmogaus teisių srities kursus valstybės tarnautojams, teisėsaugos ir teisėtvarkos pareigūnams, advokatams ir advokatų padėjėjams, studentams ir kitiems specialistams besidomintiems šia sritimi.

Kursų sąrašą rasite čia: Visi kursai 

3. Kaip pradėti mokytis Be-ribu.lt?

Norėdami pradėti naudotis platforma ir pereiti prie kursų pasirinkimo, Jūs turite užsiregistruoti. Paspauskite „Registruotis“ mygtuką titulinio puslapio viršuje, dešiniajame kampe.

Mes siūlome tris registracijos būdus iš kurių Jums reikia pasirinkti vieną, Jums patogiausią:

  1. Jūs galite prisijungti su savo Facebook paskyra, tiesiog paspaudę ant mygtuko Prisijungti su Facebook. Tokiu atveju, mes identifikuosime Jus pagal informaciją nurodytą Facebook paskyroje. Ant Jūsų Facebook sienos jokia informacija nebus talpinama. Prisijungus su Facebook, Jūsų paskyra bus aktyvuota automatiškai.
  1. Jūs galite prisijungti su savo Gmail paskyra, tiesiog paspaudę ant mygtuko Prisijungti su Gmail. Tokiu atveju, mes identifikuosime Jus pagal informaciją nurodytą Gmail paskyroje. Prisijungus su Gmail Jūsų paskyra bus aktyvuota automatiškai.
  1. Jūs galite prisijungti atlikę įprastinę registraciją ir įvedę duomenis, kurių mes prašome. Jeigu norite, Jūs taip pat galite įvesti papildomą informaciją. Ji yra renkama statistiniais tikslais. Įvedus duomenis ir paspaudus Registruotis, Jūsų nurodytu el. paštu iš karto gausite el. laišką, paspauskite jame esančią nuorodą tokiu būdu aktyvuodami savo paskyrą. Aktyvavus savo paskyrą, Jums reikės paspausti Prisijungti puslapio viršuje ir suvesti el. paštą ir slaptažodį, kuriuos įvedėte registracijos metu.

Svarbu: nepriklausomai nuo registracijos būdo, nurodykite savo teisingus vardą ir pavardę, nes šią informaciją naudosime Jūsų sertifikate. Jeigu nurodysite neteisingą informaciją (pvz. įrašysite savo vardą ir pavardę su klaidomis), Jūsų sertifikato pakeisti negalėsime.

4. Kaip prisijungti prie naujo kurso?

Kursų pasirinkimo puslapyje, paspauskite ant aktyvaus kurso. Apsidariusio lango apačioje paspauskite Pradėti mokytis. Jūs būsite automatiškai prijungti prie kurso.

5. Kaip mokytis pasirinktame kurse?

Kiekvienas kursas susideda iš pamokų, kiekviena pamoka – iš vaizdo įrašo, papildomų skaitinių ir testo. Taigi, kiekvienos pamokos mokymosi procesas susideda iš trijų etapų:

  1. Pasižiūrėkite vaizdo įrašą.
  2. Perskaitykite papildomus skaitinius. Skaitinių pavadinimuose yra nurodyti puslapių numeriai, kuriuos siūlome perskaityti šiai pamokai.
  3. Trečia, atlikite testą, paspaudę Pradėti spręsti testą mygtuką (mėlyname fone). Testą išlaikysite ir galėsite pereiti prie kitos pamokos, jeigu teisingai atsakysite į 60% klausimų. Testą galite laikyti neribotą kiekį kartų.  Išlaikę testą sėkmingai, galėsite pereiti prie kitos pamokos. 

 Kurso detalią programą rasite kurso įvado pamokoje.

Jums nėra būtina peržiūrėti visus vaizdo įrašus ir atlikti visų pamokų testus per vieną pridėsimą. Be-ribu.lt išsaugo Jūsų progresą, tad Jūs galėsite grįžti į tą pačią pamoką, kurioje sustojote bet kuriuo metu.

6. Kai mokausi, man kyla klausimų ir norėčiau susisiekti su kurso autoriumi. Kaip tą padaryti?

Jūs galite parašyti žinutę, kurią gaus kurso autorius ir užduoti savo klausimą. Visą susirašinėjimą matysite savo asmeninės paskyros skiltyje Žinutės.

Taip pat galite rašyti komentarus kurso lange. Komentarus matys visi prie kurso prisijungę studentai.

Svarbu: neetiškus, neapykantą kurstančius, įžeidžiančius ir kitokius, platformos administratoriaus nuomone, netinkamus komentarus platformos administratorius pašalins be įspėjimo, o tokio studento asmeninė paskyra bus panaikinta be galimybės ją sukurti iš naujo.

7. Sėkmingai pabaigiau kursą, kaip galiu parsisiųsti sertifikatą?

Sertifikatą galite parsisiųsti savo paskyroje paspaudę ant mygtuko Sertifikatai. Jūsų sertifikatas bus aktyvuotas per 24 val. nuo sėkmingo kurso baigimo. Jeigu sertifikato savo paskyroje po 24 val. nematysite, parašykite mums, skiltyje Kontaktai nurodytu el. paštu.

8. Nerandu kurso, prie kurio norėčiau prisijungti. Ką daryti?

Jeigu kurso tema Jus domina, tačiau kursas nėra šiuo metu aktyvus, to kurso aprašymo lange nurodykite savo el. pašto adresą, paspauskite Gauti naujienas ir informuosime Jus kada kursas prasidės.

Jeigu Jūs turite Jus dominančią temą, kuria nėra nei aktyvaus, nei neaktyvaus kurso, įveskite temos pavadinimą šiame lange Kokio kurso pasigedote?. Jeigu turėsime galimybę tokį kursą sukurti, mes su Jumis susisieksime.

9. Kas finansuoja Be-ribu.lt projektą?

Be-ribu.lt platformą  ir pirmojo kurso – “Smurtas artimoje aplinkoje: ką turi žinoti kiekvienas profesionalas” – sukūrimą parėmė Šiaurės ministrų taryba (Nordic Council of Ministers) ir Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo programa.  Daugiau apie projektą.

Prie antrojo kurso – “Asmens veiksnumo ribojimas: požiūrio ir teisinio reguliavimo naujovės” – iš dalies prisidėjo Lietuvos Respublikos Socialinės apsaugos ir darbo ministerija. Daugiau apie projektą.

Trečiasis kursas – “Naujausi Europos teisės standartai baudžiamajame procese” – iš dalies finansuotas Europos Sąjungos Teisingumo programos lėšomis. Daugiau apie projektą.

Norinčius prisidėti prie Be-ribu.lt plėtros, kviečiame aplankyti Investicija skiltį ir susisiekti su mumis.

10. Kaip apmokėti mokamą kursą?

Kurso informaciniame puslapyje yra nurodyta kurso kaina. Kaina yra nurodyta už visą kursą (ne už atskiras pamokas). Šalia kainos yra mygtukas Pirkti kursą. paspaudus šį mygtuką, Jūs atsidursite “Paysera” el. mokėjimo sistemoje. Pasirinkite sau patogiausią apmokėjimo būdą iš pateiktų ir atlikite mokėjimą. Sėkmingai atlikus mokėjimą, Jūs automatiškai gausite prisijungimą prie kurso.

Po sėkmingo apmokėjimo, grįžkite į kurso informacinį puslapį. Vietoje mygtuko Pirkti kursą matysite mygtuką Prisijungti prie kurso. Paspauskite jį ir pradėkite mokytis.

11. Per "Paysera" padariau apmokėjimą už mokamą kursą - dabar norėčiau gauti sąskaitą-faktūrą ir pateikti ją savo darbdaviui. Ką daryti?

Savo asmeninėje paskyroje paspauskite ant mygtuko Užsakymai. Iš užsakymų istorijos pasirinkite kursą, kurio apmokėjimui norėtumėte išrašyti sąskaitą-faktūrą. Tuomet kairėje puslapio dalyje suveskite savo darbdavio duomenis ir paspauskite “Generuoti sąskaitą-faktūrą”. Dokumentą galėsite atsisiųti automatiškai.

12. Esu juridinis asmuo ir norėčiau įsigyti prisijungimus prie mokamo kurso dviem ir daugiau savo darbuotojų. Ką daryti?

Mūsų įdiegta Paysera sistema leidžia padaryti apmokėjimą tik individualiam vartotojui. Jeigu vienu pavedimui norėtumėte apmokėti dviejų ir daugiau vartotojų prisijungimus prie kurso/-ų, prašome susisiekti su Be-ribu.lt administracija skiltyje Kontaktai nurodytu el.paštu.

13. Kokius minimalius reikalavimus turi atitikti mano stacionaraus ar nešiojamo kompiuterio/planšetinio kompiuteriu/išmanaus telefono sistema, kad galėčiau kokybiškai naudotis Be-ribu.lt platforma?

Stancionarūs ar nešiojami kompiuteriai (Windows arba OSX): Internet Explorer 9+, Chrome 31+, Safari 4+, Firefox 22+, and Opera 17+.
Planšetiniai kompiuteriai: iPad su IOS 6+ operacine sistema arba Android su 4.0+ operacine sistema.
Išmanieji telefonai: iPhone su IOS 6+ operacine sistema arba  Android su 4.0+ operacine sistema.