Įgyvendinant ES Nusikaltimų aukų direktyvą: teisinės ir praktinės naujovės
Kurso organizatorius: Žmogaus teisių stebėjimo institutas
Šis kursas yra skirtas baudžiamosios teisės praktikams ir kitiems profesionalams, savo darbe susiduriantiems su nusikaltimų aukomis.
Kurso metu bus aptartos ES Nusikaltimų aukų direktyvos atneštos teisinės ir praktinės naujovės, susijusios su nusikaltimų aukų teisių ir interesų apsauga baudžiamajame procese.
Kurso lektoriai – viktimologas ir psichologė – supažindins kurso dalyvius su naujomis nukentėjusiųjų turimomis teisėmis, tokiomis kaip teisė turėti lydintį asmenį procese; teisė nepatirti antrinės viktimizacijos; teisė į informaciją; pažeidžiamų nukentėjusiųjų atpažinimas; bendravimas su itin pažeidžiamais nukentėjusiais, tokiais kaip mažamečiai ir nepilnamečiai nukentėjusieji, smurto artimoje aplinkoje ir seksualinio smurto aukos, nukentėjusieji, turintys proto negalią.
Šio kurso tikslas – suteikti profesionalams teisinių, praktinių ir psichologinių žinių, kurios padės veiksmingai užtikrinti nukentėjusiųjų teises ir teisėtus interesus.
Kurso pamokų temos
– Nukentėjusįjį lydintis asmuo
– Antrinė viktimizacija
– Teisė į informaciją
– Pažeidžiami nukentėjusieji – atpažinimas
– Bendravimas su itin pažeidžiamais nukentėjusiaisiais
Prie pirmosios pamokos galėsite pereiti atlikę įvadinės pamokos testą-apklausą.
Naujausi Europos teisės standartai baudžiamajame procese
Kurso organizatorius: Žmogaus teisių stebėjimo institutas
Šis kursas yra skirtas advokatams, advokatų padėjėjams, policijos pareigūnams, prokurorams ir kitiems specialistams, kurių veikla yra susijusi su baudžiamuoju procesu.
Kurso metu bus aptarta naujausia Europos žmogaus teisių teismo (EŽTT) praktika ir Europos Sąjungos standartai, susiję su teise turėti gynėją, teise į nemokamą teisinę pagalbą bei teisės į gynybą pažeidimų vertinimu.
Teisės mokslininkai ir praktikai pristatys aktualiausias EŽTT bylas ir per pastaruosius metus ES „Stokholmo programos“ rėmuose priimtus instrumentus: Direktyvą dėl teisės į advokatą, Direktyvą dėl teisinės pagalbos ir Direktyvą dėl teisės į informaciją. Kurso lektoriai pasidalins savo įžvalgomis apie Lietuvos baudžiamojo proceso nuostatų atitikimą Europos teisės standartams ir nurodys konkrečius probleminius aspektus.
Šio kurso tikslas – suteikti profesionalams teisinių žinių, kurios padės efektyviau praktikoje realizuoti konstitucinę teisę į gynybą.
Kurso pamokų temos
– Teisės turėti gynėją evoliucija Europoje: nuo Salduz bylos iki atskiros ES direktyvos
– Teisė turėti gynėją ir kitos procesinės garantijos Europos arešto orderio bylose
– Teisė į nemokamą teisinę pagalbą: besivystantys tarptautiniai standartai
– Teisės į gynybą efektyvumo užtikrinimas
– Teisės į gynybą pažeidimai ir jų vertinimas
Prie pirmosios pamokos galėsite pereiti atlikę įvadinės pamokos testą-apklausą.