Sisteminis smurtas prieš moteris artimoje aplinkoje - kas tai?
Šių mokymų tikslas – supažindinti tiek specialistus, dirbančius su smurto artimoje aplinkoje tematika ir atvejais, tiek apskritai plačiąją visuomenę, su intymaus partnerio smurto prieš moterį specifika. Tuo siekiama kiekvieną žmogų paskatinti atpažinti skirtingas šio smurto formas bei tinkamiausiai ir efektyviausiai suteikti reikiamą paramą ir pagalbą kiekvienai tai patyrusiai moteriai.
Kurso pamokų temos:
– Smurtas lyties pagrindu
– Galios ir kontrolės ratas
– Smurtautojo portretas
– Moterų kaltinimas
– Tarpinstitucinis bendradarbiavimas
Smurtas artimoje aplinkoje: ką turi žinoti kiekvienas profesionalas
Kurso organizatorius: Žmogaus teisių stebėjimo institutas
Kursas yra skirtas policijos pareigūnams, prokurorams ir teisėjams, dirbantiems su smurto artimoje aplinkoje bylomis. Jis taip pat bus naudingas advokatams ir kitiems specialistams, dirbantiems su nukentėjusiais nuo smurto.
Lietuvoje kas trečia moteris patiria įvairių formų – fizinį, psichologinį, ekonominį, seksualinį – smurtą artimoje aplinkoje. Dažniausiai šios smurto formos persipina tarpusavyje ir sukuria smurto ratą, iš kurio nukentėjusioji nebegali ištrūkti.
Šio kurso tikslas – suteikti profesionalams, dirbantiems su smurto artimoje aplinkoje atvejais, psichologinių, socialinių ir teisinių žinių, siekiant suteikti efektyvią pagalbą nukentėjusiems asmenims ir užkardyti kitas nusikalstamas veikas.
Kursas susideda iš 9 pamokų, suskirstytų į tris temas:
1. Smurto artimoje aplinkoje veikos ypatumai
2. Nukentėjusiųjų apsaugos strategijos formavimas
3. Teisinis smurto artimoje aplinkoje reguliavimas, Lietuvos teismų ir Europos žmogaus teisių teismo praktika
*Teisės aktų ir teismų praktikos pakeitimai po 2015 m. spalio 13 d. pamokų medžiagoje neatsispindi, nebent nurodyta priešingai prie konkrečios pamokos aprašymo. Papildomi skaitiniai paskutinį kartą atnaujinti 2017 m. sausio 16 d.